ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

YOGA | Başlangıç | 5 Video

İleri Yaş Grubu İçin Yoga Serisi

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

DeFactoFIT Planı

İleri yaş grubu için yoga pratiği, bedeni esnek tutmak, dengeyi sağlamak, güçlenmek ve zihinsel huzur sağlamak gibi birçok faydası mevcuttur. 

Yaşlandıkça, vücut doğal olarak daha az esnek hale gelebilir. Yoga, eklemlerinizin ve kaslarınızın esnekliğini artırarak hareket kabiliyetinizi korumanıza yardımcı olur. Yaş ilerledikçe denge kaybı ve düşme riski artabilir. Yoga, dengeyi geliştirmeye ve bedeninizi daha güvenli bir şekilde taşımanıza yardımcı olabilir. Denge pozları ve dengeyi geliştiren egzersizler, düşme riskini azaltır. Yaşlandıkça kas kaybı doğal olarak gerçekleşebilir. Yoga, özellikle vücut ağırlığı ile yapılan hareketler ve dirençli duruşlar sayesinde kas gücünü artırmaya yardımcı olur.

Ancak, ileri yaş grubu için yoga pratiği yaparken dikkatli olunmalıdır. Her bireyin vücut yapısı ve sağlık durumu farklıdır. Özellikle herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa veya daha önce spor yapmamışsanız, bir sağlık profesyoneli veya deneyimli bir yoga öğretmeni ile iletişime geçmek önemlidir. Yapacağınız pozlar ve hareketler, sizin özel ihtiyaçlarınıza ve fiziksel kapasitenize uygun şekilde uyarlanmalıdır.