ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
TREND ARAMALAR protein tozu yoga gainer hardline

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

FITNESS | Başlangıç | 1 Video

Başlangıç HIIT

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Mert Çevik Fitness

HIIT (High-Intensity Interval Training), yüksek yoğunluklu interval antrenmanı, kısa süreli yüksek yoğunluklu çalışma dönemlerini dinlenme veya düşük yoğunluklu aktivitelerle sıkça değiştirerek yapılan bir antrenman yöntemidir. 

 

Bu antrenman başlangıç seviyesindeki sporcular için hazırlanmıştır. Hareketlerin yapılma süreleri, tekrar sayılarını kendi seviyenize göre yükseltip düşürebilirsiniz. Her antrenman öncesinde mutlaka ısınma yapmalısınız. Kardiyo aktiviteleri veya hafif dinamik esneme hareketleri ile kaslarınızı ve eklemlerinizi hazırlamalısınız. HIIT antrenmanları zorlu olabilir, ancak başlangıç seviyesinde daha hafif yoğunluklarla başlamak önemlidir. Yavaş yavaş vücudunuzun adaptasyon sürecine izin vermelisiniz. Vücudunuz adaptasyon sağladıkça, zamanla çalışma sürelerini artırabilir, dinlenme sürelerini azaltabilir ve antrenman yoğunluğunu yavaşça artırabilirsiniz.

 

Size verilen bu 4 hareketi 15 sn boyunca uygulayıp 20 sn dinlenerek ve bu 4 hareket bittiğinde 45 sn set arası dinlenme yapabilirsiniz. Haftada 3 veya 4 gün yapılması önerilir.  Bu 4 hareket uygulandığında bir set bitmiş olacak, hedef 7 set uygulayabilmek.

 

30 gün sonunda hedef 7 set ve üzerine ulaşmaktır, temponuzu hedefe yönelik arttırabilirsiniz. Haydi başlayalım!