ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

FİZYOTERAPİ | Başlangıç | 3 Video

Eklem ve Kas Problemlerinde Egzersizler

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Su Taşkoparan Fizyoterapist

Fibromiyalji, kronik bir ağrı sendromu olarak tanımlanan bir tıbbi durumdur. Fibromiyalji olan bireyler, genellikle vücutlarının çeşitli bölgelerinde yaygın ağrı, hassasiyet ve sıkıntı yaşarlar. Fibromiyalji hastaları, özellikle boyun, omuz, sırt, kalça ve diz gibi bölgelerde yaygın ağrı yaşarlar. Bu ağrılar genellikle kaslarda ve yumuşak dokularda hissedilir. Ayrıca bu bölgelerde dokunmaya karşı artmış hassasiyet vardır.

 

Bel fıtığı için yapılan egzersizler, tedavi sürecinde oldukça önemlidir. Bel fıtığı, omurlar arasındaki disklerin zayıflaması veya hasar görmesi sonucu omurilik veya sinir köklerine baskı yapması durumunda ortaya çıkar. Bu durumun neden olduğu ağrı, uyuşma, kas güçsüzlüğü ve diğer belirtilerle karakterizedir.

 

Diz problemlerinin birçok farklı sebebi olabilir. Diz ağrısı ve rahatsızlıklar, çeşitli faktörlerin bir araya gelmesinin sonucu olarak ortaya çıkabilir. Menisküs, diz ekleminde bulunan iki kıkırdak diskten biridir. Diz eklemi içindeki menisküsler, dizin istikrarını ve hareketini destekler ve şok emici bir işlevi vardır. Menisküs yaralanmaları, diz ağrısı, şişlik ve sınırlı hareketlilik gibi problemlere neden olabilir. Menisküs yaralanmalarının tedavisi, yaralanmanın türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir. Ancak, menisküs yaralanmaları için rehabilitasyon ve egzersizler önemlidir.