ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
TREND ARAMALAR protein tozu yoga pilates gainer

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

YOGA | Başlangıç | 5 Video

Yogada Peak Pozlar

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Büşra Delireisoğlu Yoga

Bu serimizde Yogada başlangıç seviye peak pozları öğrenmeye ve uygulama çalışacağız. 

 

1) Serimize Suryanamaskar (Güneşe Selam) ile başlıyoruz. Bu akışı serideki peak pozları denemeden önce bedeni hazırlamak ve ısındırmak için uygulayabilirsiniz. Dilerseniz iki ya da üç tur bu dersi yaparak diğer dersler için baz oluşturabilirsiniz.

 

2) Ardından Baş duruşu (Şirşasana) çalışacağımız ikinci videoda baş duruşuna giderken bilmeniz gereken püf noktaları sizlere anlattım. Baş duruşu her ne kadar korkutucu gibi görünse de düzenli pratik ve önemli noktaları uygulayarak kolaylıkla yapabileceğiniz bir duruştur. 

 

3) Üçüncü video sizlere karga duruşuna (Bakasana) güvenli bir şekilde geçmenize yardımcı olacak doğru hizalanmayı ve tekniği öğretecektir. Ayrıca zihinsel olarak da videoda bahsettiğim püf noktaları dikkate aldığınızda düzenli denemelerle karga pozu sizin için erişilebilir bir duruş olacaktır. 

 

4) Dördüncü videoda Tripod baş duruşunun nasıl yapıldığını anlatıyorum. Bu video ile Tripod duruşunun daha erişebilir olduğunu göreceksiniz. Ayrıca videoda Tripod baş duruşunu başarıya ulaştırmak için sizlere püf noktalardan bahsettim. 

 

5) Son video ile ağaç duruşunu (Vrksasana) nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Ağaç duruşu, yogada dengeyi ve konsantrasyonu geliştirmek için harika bir asanadır. Rahat bir ağaç dengesine gelirseniz gözleriniz kapalı olarak da deneyiniz.

 

Keyifli pratikler!