ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

FITNESS | Orta | 1 Video

Cable Makinası İle Omuz Antrenmanı

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Cumali İrtük Fitness

Cable makinası, omuz antrenmanlarını çeşitlendirmek ve daha etkili hale getirmek için kullanabileceğiniz 3 hareket hazırladık. Bu hareketler cable makinası ile omuz antrenmanınızı zenginleştirebilir ve omuz kaslarınızı çeşitli açılardan çalıştırmanıza yardımcı olur. Her bir hareketi doğru formda ve kontrollü bir şekilde yapmak önemlidir. Ayrıca, antrenman öncesi iyi bir ısınma yapmayı ve uygun ağırlıklarla çalışmayı unutmayın. Hareketleri düşük ağırlıklarla başlatıp, zamanla ağırlıkları artırarak ilerleyebilirsiniz. 

1. Hareket Cable Shoulder Press (Cable Omuz Presi): Cable makinasının üst tutamağına bağlı olan bir kablo veya dize kullanarak omuz presi yapabilirsiniz. Ayaklarınız omuz genişliğinde açıkken, kolu yukarı doğru iterek omuzlarınızı çalıştırabilirsiniz.

2. Hareket Cable Lateral Raise (Cable Yan Kaldırma): Yine cable makinasının düşük bir tutamağına bağlı bir kablo veya dize kullanarak yan deltoid kaslarını hedefleyen bir harekettir. Ayaklarınız hafifçe ayrık bir şekilde dururken, kabloyu yanlara doğru kaldırarak omuzlarınızı çalıştırabilirsiniz. 

3. Hareket Cable Front Raise (Cable Ön Kaldırma): Cable makinasının düşük bir tutamağına bağlı olan bir kablo veya dize kullanarak ön deltoid kaslarını hedefleyen bir harekettir. Ayaklarınız hafifçe ayrık bir şekilde dururken, kabloyu öne doğru kaldırarak omuzlarınızı çalıştırabilirsiniz. 
 

Seviye            Tekrar Sayısı    Set Sayısı     Dinlenme

Başlangıç                15                         2                 20 Sn.

Orta                          12                         3                 30 Sn.

İleri                            15                        3                  30 Sn.