ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

YOGA | Orta | 1 Video

Baş Duruşuna (Sirsasanaya) Giderken Dikkat Etmemiz Gerekenler

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Funda Baykaldı Yoga

Baş Duruşu (Sirsasana), yoga pratiğinde baş aşağı pozisyonunda durduğunuz bir denge pozisyonudur. Bu duruş, dengenizi geliştirmek, zihni sakinleştirmek ve vücudu ters çekmenin faydalarını sağlamak için yapılır. Baş Duruşu yaparken, omuzlarınızın altına ve başınızın tepesine denk gelecek şekilde bir mat yerleştirmeniz iyi olabilir. 

Baş Duruşu yapmaya yeni başlıyorsanız veya dengenizi geliştirmek istiyorsanız, bir duvarın yanında veya arkasında çalışmak güvenli olabilir. Baş Duruşu yaparken omuzların gücünü ve stabilitesini artırmak önemlidir. Kol ve omuz kaslarınızı güçlendirmek, bu pozisyonda daha dengeli durmanıza yardımcı olabilir. Boyun bölgesine çok fazla baskı yapmaktan kaçının.

Başınızı hafifçe yere doğru bastırarak boyun bölgesini doğru hizada tutun. Bu pozisyonu yavaş ve kontrollü bir şekilde deneyin. Acele etmek yerine bedeninizin sınırlarını anlamaya çalışın. Eğer daha önce baş duruşu yapmamışsanız veya denge problemi yaşıyorsanız, bir yoga eğitmeni eşliğinde çalışmak daha güvenli olabilir. Bu sayede doğru formu öğrenirken, potansiyel riskleri de en aza indirebilirsiniz.