ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

FITNESS | Orta | 1 Video

Üst Göğüs Antrenmanı

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Serkan Can Polat Fitness

Antrenmanı doğru formda uygulayabilmek, sakatlanma riskinizi azaltmak ve verimliliğinizi yükseltebilmek için videodaki uyarıları dikkate alarak uygulayın. Üst göğüs antrenmanı, üst göğüs kaslarını hedefleyerek göğüs bölgesinin üst kısmını güçlendirmek ve şekillendirmek için yapılan egzersizlerdir. Üst göğüs antrenmanı, göğüs kaslarının üst kısmını özellikle hedef alarak göğüsün daha dolgun ve şekilli görünmesini sağlar. Bu, göğüs bölgesinin genel estetik görünümünü artırır. Göğüs kaslarının eşit ve dengeli bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Göğüs kaslarının çalıştırılması, büyük kas gruplarına odaklanmak anlamına gelir. Büyük kas gruplarının çalışması, daha fazla kalori yakılmasına ve metabolizmanın artmasına yardımcı olur. Videomuzda iki adet hareket mevcut. 

1. Hareket Incline dumbbell press, üst göğüs kaslarını hedefleyen etkili bir egzersizdir. Bu egzersizde, eğimli bench üzerine uzanarak dumbbell'larla göğüs kaslarını çalıştırırsınız. 

2. Hareket Bench dumbbell press, göğüs kaslarını hedefleyen etkili bir kuvvet egzersizidir. Bu egzersizde, düz bench üzerine uzanırken, her elde bir adet dumbbell kullanarak göğüs kaslarınızı çalıştırırsınız. Bench dumbbell press, bench press hareketinin dumbbell'larla yapılan bir varyasyonudur.

 

Seviye            Tekrar Sayısı    Set Sayısı     Dinlenme

Başlangıç                15                         3                 30 Sn.

Orta                          10                         3                 30 Sn.

İleri                            10                         4                40 Sn.