ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
ALIŞVERİŞ PROFESYONELLER VİDEOLAR
TREND ARAMALAR yoga protein tozu gainer hardline

Uygulamamızı indirerek egzersizlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz

DÖVÜŞ SANATLARI | Başlangıç | 3 Video

Chi Kung Ve Tai Chi

BÖLÜMLER

PROFESYONEL

Mert Talatcan Kelleci Wing Chun - Qigong - Tai Chi

Qigong ve Tai Chi, Çin kökenli iki geleneksel sağlık ve içsel dengelendirme pratiğidir. Her ikisi de benzer temellere dayanır, ancak farklı uygulamaları ve odak noktaları vardır. 

Qigong, "qi" (enerji) ve "gong" (çalışma veya beceri) kelimelerinin birleşimi olan bir terimdir ve enerjiyi yönlendirmek ve dengeli bir şekilde akıtmak için çeşitli teknikleri içerir. Qigong, meditasyon, nefes alma teknikleri ve yavaş, akışkan hareketlerin bir kombinasyonunu içerir. Amacı, vücuttaki enerji akışını düzenlemek, zihni sakinleştirmek ve içsel dengeyi artırmaktır.

Tai Chi, Tai Chi Chuan olarak da bilinir, yavaş ve zarif hareketlerle karakterize edilen bir Çin savaş sanatı ve içsel egzersiz sistemidir. Dövüş sanatı kökenlerine rağmen, günümüzde daha çok sağlık ve meditasyon amacıyla uygulanır. Tai Chi'nin temel prensipleri, vücut ağırlığının merkezine dikkat etmek, sakin bir zihinle hareket etmek ve enerjiyi yavaş ve sürekli bir şekilde yönlendirmektir.

Hem Qigong hem de Tai Chi, sağlık ve içsel dengenin teşvik edilmesi, stresin azaltılması, zihinsel odaklanma ve fiziksel esneklik ve gücün artırılması gibi faydalar sağlayabilir. Aynı zamanda, bu uygulamalar zihinsel dinginlik ve ruhsal denge üzerinde olumlu etkilere de sahip olabilir